Historie Wing Chun Kung Fu

Historie Wing Chun Kung Fu

Wing Chun-  původ v chrámu Shaolin

Wing Chun je jedním z nejmladších a nejmodernějších stylů Kung Fu, který byl během 300 let své existence neustále zdokonalován a upravován.

Je považován za jeden ze tří velkých stylů bojového umění jižní Číny a byl založen během dynastie Čching buddhistickou jeptiškou Ng Mui ze slavného chrámu Shaolin. Ng Mui, jedna z pěti nejlepších bojovníků té doby, se zaměřila na navržení účinnější bojové metody, která nespoléhala na hrubou sílu, aby byla účinná.

Legenda říká, že našla svou inspiraci poté, co byla svědkem boje mezi čápem a velkým hlodavcem, kde čáp dokázal odrazit útoky hlodavců tím, že používal křídla a nohy k současnému útoku a obraně. Svůj nový styl pojmenovala Wing Chun (což se překládá jako 'věčné jaro') po jednom ze svých nejlepších studentů Yim Wing Chun, který ho používal k obraně proti nechtěnému nápadníkovi.

Wing Chun se od ostatních stylů Kung Fu té doby značně lišil svou teorií, strukturou pohybů a prostředky generování síly. Nebylo založeno na napodobování (jako je přímé kopírování pohybů zvířat), ale na přírodních, vědeckých zákonech, eliminujících zbytečné pohyby k překonání a generování síly při sebeobraně tím nejefektivnějším způsobem.