Sebeobrana Wing Chun

Sebeobrana Wing Chun

Wing Chun Kung Fu je bojové umění

tzn. je to cvičení, které rozvíjí tělesno i duševno pro větší možnost vypořádat se s nepřítelem. 

Wing Chun Kung Fu pochází z Číny

 (později z Hong Kongu) a proto respektuje při výuce principy anatomie a tradiční čínské medicíny. Mezi základní principy výuky Wing Chun je výuka bojových technik s ohledem na zdraví.

Bojové aplikace a techniky ve Wing Chun

obsahuje údery, kryty, dvojité údery, kryty a údery současně, dvojité kryty, držení, chycení, páky, údery loktem, ramenem, kopy, kopy kolenem a obranu proti kopům, úderů, držením a pákám. Je to komplexní systém, který se učí postupně tak, aby každý cvičenec mohl zvládnout postup svým tempem.

U Wing Chun není důležitá jen fyzická síla.

Dle legendy a historie Wing Chun vymyslela žena, jako protipól silových kung fu zvířecích stylů. Je velice efektivní a pracuje v principu Jin Jang, voda a oheň. Využívá síly protivník ve svůj prospěch, techniky jsou krátké, efektivní úderné s minimem potřeby použití síly. 

Ve Wing Chun se naučíte sebeobranu efektivně a zároveň s ohledem na zdraví. 

Wing Chun se může začít cvičit v jakémkoliv věku. Získáte tím umění sebeobrany a zároveň zdravotní benefity. Mistři Wing Chun se dožívají vysokého věku v dobré zdravotní kondici. 

Sebeobrana je zaměřena na praktické použití na ulici

proto nejsou ve Wing Chun žádné soutěže. Techniky jsou sestaveny tak, aby byly účinné a respektují tak základní obranu s tím, že se bránící cvičenec může rozhodnout s jakým dopadem skončí obrana. Celou dobu je kladen důraz na vymýcení strachu a stresu z bojových situací a naprostou rovnováhu ve stresu. Tato dovednost je pak použitelná v běžném živote, kdy se tak Wing Chun bojovník stává psychicky vyrovnaným člověkem,